Robert De Niro Kimdir

Robert De Niro Kimdir, Robert De Niro Hayatı Biyografi

Amerikan sinemasının en önemli oyuncularından biridir.

17 Ağustos 1943’te, New York’ta doğdu. Lee Strasberg’in Actor’s Studio’sunda. öğrenim gördükten sonra, underground (ABD’deki öncü nitelikli akım) sinemasının önemli yapıtlarında rol aldı. Ticari sine­madaki ilk çarpıcı rolleri de çevresiyle uyuşamayan genç adam tiplemeleridir.

1974’te The Godfather II (“Baba II”) filmindeki rolüyle Oscar Ödülü’nü ka­zandı. İki yıl sonra, Martin Scorsese’in Taxi Driver (Taksi Şoförü) filmindeki şoför rolüyle kuşağının sorunlu bireylerini canlandırmakta olağanüstü bir başarı gösterdiğini kanıtladı. Bertolucci’nin 1900’ündeki önemli bir rolden sonra, arka arkaya yönetmen Martin Scorsese’in kahramanlarını canlan­dırmayı sürdürdü. Her biri “Amerikan Rüyası”nın birer yüzü olan bu tiplere büyük bir inandırıcılık ve yorum gücü kattı. De Niro, bu nitelikleriyle son dönemin genç yıldızlarından biri olmayı başardı.

Eserleri (başlıca): Oynadığı Filmler: Greetings, 1968, (“Selamlar”); Hi Mom!, 1970, (“Merhaba Anne!”); Bang the Drum Slowly, 1973, (“Yavaş Çal Davulu”); Mean Streets, 1973, (“Kötü Sokaklar”); The Godfather II, 1974, (“Baba II”); Taxi Driver, 1976, (Taksi Şoförü); 1900, 1976; New York Nem York, 1977; The Deer Hunter, 1978, (Avcı); The Raging Bull, 1979, (“Kızgın Boğa”).

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>