Kategori arşivi: Bilgi Paylaşımı

Topuklu ayakkabı ne zaman icat edildi

Topuklu Ayakkabının Keşfi

topuklu ayakkabı ne zaman icat edildi , ilk topuklu ayakkabı ne zaman giyildi bulundu

Floransa’nın ünlü ailelerinden birinin kızının, ünlü bir dük ile evlenecek olması, görkemli bir düğün töreni hazırlanacak olması anjcak kızın boyunun çok kısa olması nedeniyle hem törende kızın mahcup olmasını önlemek hem de bu duruma uygun bir çözüm aramak için ailenin pek çok yola başvurduğunu, rivayete göre de Leonardo da Vinci’nin topuklu ayakkabı tasarımı ile bu duruma çare bulduğunu, Catherine’nin görünüşünden etkilenen kadınların ise bunu taklit etmeye başladıklarını, işçi sınıfının kullanışsız ve pahalı bulduğu topuklu ayakkabıların, zaman içinde bir statü göstergesi haline geldiğini biliyor muydunuz?

topukluayakkabi

18. yüzyılın sonlarına doğru ise İsviçreli iş adamının, ABD’de ilk ayakkabı fabrikasını kurduğunu, sonraki yüzyılda ise seri üretime geçildiğini fakat 20.yüzyılda, bütün dünyada özgürleşmeye başlayan kadınların, topuklu ayakkabı yerine günlük hayatın akışına uygun, düz ayakkabı modellerini tercih ettiğini, bunun da 1951’e kadar sürdüğünü, bu tarihten sonra Fransa’nın ayakkabı modasında tekrar atağa geçerek topuklu ayakkabıyı yeniden kadınların gündemine getirmeyi başardığını, Fransız ayakkabı tasarımcısının iğne topuklu “stiletto” ayakkabı tarzının, hemen hemen bütün dünyayı etkisi altına aldığını ve bu akımın bir daha silinmemek üzere yeniden başladığını biliyor muydunuz?

Topuklu ayakkabının tarihi

İş bulmada meslek liseleri genel liselerden önde 2012

Meslek lisesi mezunları genel lise mezunlarına göre neden daha kolay iş buluyor. TİSK: ”Meslek lisesi mezunları iş bulmada genel lise mezunlarına kıyasla avantajlı durumda” dedi

Türkiye İş Veren Sendikaları Konfederasyonu,  meslek lisesi mezunlarının iş bulma konusunda genel lise mezunlarına kıyasla  avantajlı olduğunu kaydetti.

TİSK’ten yapılan yazılı açıklamada, TİSK’in, Ekonomik İşbirliği ve  Kalkınma Örgütü’nün (OECD) ”Bir Bakışta Eğitim 2012” raporunu değerlendirdiği  bildirildi. Buna göre, Türkiye’de ve diğer OECD Ülkelerinde meslek lisesi  mezunlarının iş bulmada genel lise mezunlarına kıyasla avantajlı durumda olduğu  belirtildi.
Meslek lisesi mezunlarının iş bulma konusundaki avantajının kamuoyunda  sıkça dile getirilmesi gerektiği kaydedilen açıklamada, meslek lisesinin gençlere  sağlayacağı olanakların daha iyi tanıtılması ve toplumun meslek liselerine  yönelik olumsuz algısının değiştirilmesi gerektiği kaydedildi.
Meslek lisesi mezunları 2012, iş bulma

AÖF Kamu Yönetimi 2. Sınıf Dersleri ve Kredileri

Açıköğretim Fakültesi Aöf Kamu Yönetimi 2. Sınıf Dersleri, Açıköğretim Kamu Yönetimi Bölümü Ders Kredili Sistem 2012 2013 2. Sınıf dersleri ile ilgili AÖF kurumunun paylaştığı resmi bilgiler şu şekildedir.

AÖF Kamu Yönetimi 2. Sınıf Dersleri:

 

Yarıyıl Kod Ders Adı T U K
3 HUK209U ANAYASA HUKUKU 3 0 5
3 İST203U İSTATİSTİK 3 0 4
3 MLY203U KAMU MALİYESİ 3 0 5
3 SİY201U SİYASET BİLİMİ 3 0 4
3 S0S207U SİYASET SOSYOLOJİSİ 3 0 4
3 KYT201U YÖNETİM BİLİMİ I 3 0 5
3 TAR201U ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ I 3 0 3
4 HUK210U İDARE HUKUKU 3 0 5
4 İŞL202U KAMU YÖNETİMİ 3 0 5
4 TAR222U SİYASİ DÜŞÜNCELER TARİHİ 3 0 4
4 HUK208U TİCARET HUKUKU 3 0 4
4 YYT202U YEREL YÖNETİMLER 3 0 4
4 KYT202U YÖNETİM BİLİMİ II 3 0 5
4 TAR202U ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II 3 0 3

Açıköğretim 2. sınıf Kamu Yönetimi  bölümü dersleri , Açıköğretim Kamu Yönetimi Bölümü Ders Kredili Sistem, Aöf Kamu Yönetimi 2. Sınıf Dersleri

AÖF Kamu Yönetimi 2. Sınıf Dersleri İle İlgili Sorularınız ve Yorumlarınızı Aşağıdan Bizlerle Hemen Paylaşabilirsiniz